top of page
Szukaj

Recenzja książki „Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy”.

Wpadła w moje ręce książka "Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy" autorstwa Kasi Rozwadowskiej-Myjak.


To wyjątkowa opowieść, która zaprasza do świata widzianego oczami psa. Przez zabawne przygody i pełne ciepła narracje Czino – niecodziennego psa o niepowtarzalnym charakterze – otwiera serca na to, jak piękny i wartościowy może być związek między człowiekiem a psem. Nie jest to historia o idealnym psie z reklam, ale o rzeczywistym przyjacielu z jego wszystkimi niedoskonałościami, które czynią go wyjątkowym.


Przygody Czino, mieszkańca schroniska, który dzięki miłości swojej nowej właścicielki znajduje dom pełen ciepła i akceptacji, składają się na opowieść pełną humoru, ale też głębokich przemyśleń. Czino, z jego niesłabnącym entuzjazmem do życia i niezwykłą osobowością, uczy, że każde stworzenie, niezależnie od wyglądu czy wieku, zasługuje na szansę na szczęście i miłość.


Autorce udało się nie tylko opowiedzieć wzruszającą historię, ale również pokazać, że świat widziany oczami psa jest pełen barw, emocji i nieoczekiwanych przygód. Ilustracje, tworzone przez samą autorkę, z ich unikalnym stylem, dodatkowo wzbogacają tę opowieść, dodając jej głębi i wizualnej atrakcyjności.

Ilustracje są tak wciągające i ciekawe, że spokojnie mogłyby istnieć samodzielnie - luźne kreski i akwarele przemieniają się w kształty, tworząc pozornie nonszalancki, a zarazem ekspresyjny i intrygujący styl."Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy" jest nie tylko książką, która bawi i rozśmiesza. To przede wszystkim opowieść pokazująca, że prawdziwe piękno tkwi w niedoskonałościach i że każdy pies, nawet ten starszy i nie spełniający powszechnych standardów piękna, może być najlepszym przyjacielem człowieka. Jest to cenna lekcja, jak patrzeć na świat i innych z empatią i otwartością serca.


Ta książka to nie tylko rozrywka, ale i przypomnienie, że miłość, jaką dajemy i otrzymujemy od naszych czworonożnych przyjaciół, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie mogą nas spotkać. Polecam każdemu, kto pragnie na chwilę spojrzeć na świat oczami psa i przekonać się, że każda istota, niezależnie od swojego wyglądu czy wieku, zasługuje na miłość i dom.

61 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page