top of page
Szukaj

Testuję karmę 77 Pet Food

Zaktualizowano: 5 sie 2022

Jakiś czas temu na Polskim rynku pojawiła się marka karm i smakołyków dla psów i kotów - marka 77 Pet Food Company. Producent zwrócił się do mnie z prośbą o recenzję ich karm dla psów.Dostaliśmy do testów karmę Hirohito z owadów, wegańską Gandhi, oraz bardziej klasyczną Louis XIV z jagnięciną. Wybrałam do testów karmę z owadów i wegańską, ponieważ wiem, że wielu wegetarian poszukuje bezmięsnych alternatyw dla swoich psiaków.


Opakowania są eleganckie, dobrze oznakowane. W bardzo jasny sposób na opakowaniach pokazany jest skład, co jest rzadkością na rynku - zwykle skład jest drobnym drukiem. Nazwy poszczególnych rodzajów karmy to imiona królów, co ma sugerować królewskość, choć dla mnie osobiście nie jest ułatwieniem.


Opakowania są papierowe - miał być plus za ekologię, ale zaraz - okazuje się, że w środku jest plastikowa torba zespolona z papierową, a na wierchu papierowej - plastikowa naklejka. Raczej więc minus za greenwashing (eko-ściema).


Składy karm 77 Pet Food są bardzo dobre. Precyzyjnie podane składniki, bez ogólników. Przejrzyste i czyste składy.


Wybór smaków dla psów jest szeroki, a smaki (źródła białka) są głownie nietypowe - oprócz kaczki można tam znaleźć jelenia, bażanta, strusia, koźlinę, czy kangura. To dobra wiadomość dla opiekunów psów z alergią, którzy szukają innego źródła białka niż to, które pies jadł dotychczas.

Karma marki 77 Pet Food jest dobrym wyborem dla alergików również dlatego, że większość ich produktów jest mono-białkowa. Karmy te nie zawierają zbóż.


Karmy są w podziale na wielkość psa, ale - co ważniejsze - wiek psa. Warto pamiętać, że psy w podeszłym wieku i szczenięta mają inne wymagania odżywcze niż psy dorosłe.Karma 77 Pet Food jest dużo droższa od przeciętnych karm dostępnych na rynku. Jej cenę usprawiedliwia być może staranny wybór składników, dość egzotyczne smaki, oraz sposób przygotowania w niskiej temperaturze.


Przygotowanie karmy w niskiej temperaturze (77C) sprawia, że karma ma więcej składników odżywczych niż typowa karma ekstrudowana. Oprócz dobrego składu to duży atut. Podczas procesu przygotowywania standardowej karmy wiele naturalnych składników odżywczych ginie w wysokich temperaturach (300-400C), a powstają w nich z kolei składniki rakotwórcze. Tu tego unikamy, więc karmy 77 Pet Food są zdrowsze od typowych karm suchych.


 

A co o karmie 77 Pet Food myślą psy?

Mój psiak testował karmę przez dwa tygodnie.


Kupa mojego psa po karmach 77 Pet Food była bardzo dobra, a nie było to normą przy innych karmach.

Tu natomiast możecie zobaczyć test smakowitości w porównaniu z popularną karmą marki Brit.
Ewidentnie Louis XIV i Hirohito wygrywa w przypadku mojego psa z Brit Care. A Gandhi? No cóż, widocznie mój psiak nie jest weganinem.

Robiłam ten test w różnych konfiguracjach smaków i Louis XIV był przez mojego psiaka wybierany jako pierwszy na zmianę z Hirohito.


Oczywiście to tylko jeden pies, a każdy psiak może mieć inne preferencje.

Na szczęście w ofercie 77 Pet Food są również nieduże próbki karmy, możecie więc przetestować, który smak i skład Wasze psiaki lubią bez kupowania wielkiego worka.


 

Zalety:

  • Przygotowywana w niskich temperaturach - walory zdrowotne

  • Dobre, jasne składy

  • Nietypowe smaki i mono-białkowość - ważne dla alergikow

  • Smakowitość


Wady:

  • Wysoka cena

 

WERDYKT

Wysokiej jakości karma dla psów o szczególnych wymaganiach żywieniowych, np. uczuleniowców, ale także - przez swoje walory zdrowotne i smakowitość - dla psiaków, których opiekunowie nie muszą oszczędzać.


141 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page