top of page
Szukaj

Pięć sposobów na fajny spacer z psemWszyscy wiemy, że psy powinny codziennie chodzić na spacer. Codziennie, a najlepiej kilka razy dziennie.

Wiele psów, które mieszkają w domach z ogrodem nie chodzi na spacer wcale, albo bardzo rzadko. W USA około 30% psów w ogóle nie chodzi na spacery.

Spacer nie służy psu jedynie do zrobienia siku - to miejsce, gdzie pies może eksplorować, mieć życie towarzyskie z innymi psami, a także wymieniać informacje.

Wiele osób Wielu z nas chodzi rzadko na spacery, albo chodzi na krótkie spacery tak na prawdę nie z braku czasu, ale po prostu dlatego, że spacery z psem są nudne.

Oto kilka sposobów na to, by spacer z psem stał się ciekawszy zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa.

Pozwól psu prowadzić Zwykle, kiedy idziemy z psem na spacer, to my decydujemy, dokąd pójść. Zmień to i raz na jakiś czas zabaw się w grę pozwalając psu podejmować decyzje dokąd idziecie. Najlepiej zabawę zacząć w miejscu mało znanym psu. Oczywiście pies może spędzić mnóstwo czasu obwąchując pobliski trawnik i kosze na śmieci, ale przynajmniej zobaczysz, co jest dla niego ciekawe. A może wspólnie uda Wam się coś odkryć? Pójść w jakieś miejsce, do którego zwykle nie zaglądasz?

Zmień trasę Większość opiekunów psów chodzi na spacery zawsze tą samą trasą. Zarówno dla Ciebie, jak i dla psa, spacer może się okazać ciekawszy, jeśli pójdziecie zupełnie gdzie indziej. Tam, gdzie zawsze skręcacie w prawo, skręćcie w lewo. A może wsiądźcie w metro, podmiejski pociąg czy autobus i przenieście się ze spacerem w zupełnie inne miejsce?

Pozwól psu węszyć Większość psów spędza cały dzień zamknięte w domu - spacery to jedyny moment na ćwiczenie fizyczne i pozbycie się nadmiaru energii. Spacer będzie ciekawszy i przyjemniejszy dla psa, jeśli pozwolisz mu wąchać. Możliwość węszenia dla psa jest tym samym, jak do nas dostęp do internetu czy mediów. O ile węszenie będzie ciekawym zajęciem dla psa, Tobie może się wydać nudne. Warto wprowadzić do waszych spacerów zabawy węchowe. Najprościej będzie pozwolić psu znajdować rozrzucone wcześniej w określonym miejscu smaczki. Ciekawszą formą zabawy węchowej będzie nauczenie psa odnajdywania ukrytej zabawki.

Dodaj trening W czasie spaceru możesz wprowadzić ćwiczenia dla psa. Możecie ćwiczyć podstawowe posłuszeństwo, sztuczki abo elementy agility. Pies będzie zachwycony, a ty też nie będziesz się nudzić. Wystarczy przed spacerem zaopatrzyć się w torebkę ze smaczkami. Jeśli pies wcześniej nie ćwiczył na dworze, zacznijcie od prostych ćwiczeń i od ćwiczenia w miejscach, gdzie niewiele się dzieje. Ćwiczenia wśród rozproszeń będą dla psa znacznie trudniejsze, niż te same ćwiczenia w domu.

Zaproś znajomego Codziennie widać na spacerach mnóstwo osób wpatrzonych w ekran telefonu. A może zamiast w trakcie spaceru z psem rozmawiać z wirtualnymi przyjaciółmi, zaproś kogoś z nich na spacer? Będziesz zaskoczony, jak wiele osób pozytywnie odpowie na taką propozycję. W trakcie spaceru możecie nawet zajrzeć do kawiarni, w większości psy są bardzo mile widziane.

260 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page