top of page
Szukaj

Strasznie ciągnąłem na smyczy

Strasznie ciągnąłem na smyczy. Nic nie pomagało - ani obroża półzaciskowa, ani smycz z amortyzatorem - dusiłem się, ale ciągnąłem. Były niby jakieś ćwiczenia z zatrzymywaniem się i nawet wiedziałem o co chodzi, ale dawałem radę tak iść tylko przez chwilę. Sam nie lubiłem tak ciągnąć, to nic przyjemnego, ale już się przyzwyczaiłem, że spacer polega na ciągnięciu. No a ze smyczy mnie nie spuszczali, bo nie wracałem. Po co miałbym wracać, skoro mnie zabierali do domu, a jak chciałem być z psami. Poszliśmy w końcu na kompromis. Dostałem dłuuuugą linkę treningową zamiast krótkiej smyczy. Obiecałem nie ciągnąć, ale za to mogę sobie swobodnie węszyć. No i mam naprawdę sporo kontaktów z kumplami. Spacery są teraz fajne. Fakt, że czasem dalej wyrywam do psów. Albo do suczek - kiedy widzę suczki, tracę zupełnie głowę. Mówią, że jak dorosnę to pewnie trochę zmądrzeję. No nie wiem, ja chyba już jestem przecież bardzo mądry.

#ciągnięcienasmyczy #psinastolatek
Ciągnięcie na smyczy może mieć wiele przyczyn. Może pies się niecierpliwi i chce się gdzieś dostać? Może jak najszybciej stara się uciec z nieprzyjemnego miejsca? A może jego poziom ogólnego napięcia jest zbyt wysoki i nie potrafi chodzić powoli? Kiedy zrozumiemy przyczynę ciąfnięcia na smyczy, łatwiej będzie sobie poradzić z tym zachowaniem. Ciągnięcie na smyczy to nie tylko problem dla opiekuna, ale symptom problemów psa.

Psy chodzą w innej dynamice niż człowiek, chcą zwykle podejść czy podbiec parę metrów szybciej, a potem zatrzymują się i węszą. Krótka smycz uniemożliwia im to i pojawia się frustracja napięcie. Często to własnie krótka smycz jest przyczyną ciągnięcia i sama zamiana smyczy na linkę treningową pozwala psu przestać ciągnąć.

Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku psów młodych, dynamicznych, oraz w przypadku większych psów, których tempo marszu jest wyższe.


Jeśli Wasz pies ciągnie na smyczy - spróbujcie mu dać na spacerach co najmniej parę metrów luzu i zobaczcie, czy to w dużej mierze nie rozwiąże problemu.


123 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page