top of page
Szukaj

Testuję karmę KOEMA

Zaktualizowano: 4 sie 2022

KOEMA to nowa mara karmy na Polskim rynku. Producent zwrócił się do mnie z prośbą o recenzję. KOEMA oferuje mokrą karmę w sześciu smakach różniących się rodzajem białka. Oprócz mokrej karmy pod marką znajdziemy również naturalne gryzaki dla psów, oraz karmę dla kotów.
Opakowania karmy komunikują głównie wysoką zawartość mięsa (90%) i główny składnik - karma bogata w wołowinę, jagnięcinę, królika, indyka, kaczkę, itd. Warto pamiętać, że karma „bogata w” nie oznacza, że dany składnik będzie jedynym źródłem białka. Karma bogata w jagnięcinę składa się w 45% z jagnięciny i w 45% z wieprzowiny. Analogicznie pozostałe rodzaje karmy.

Przypuszczalnie wieprzowina nie jest bardzo uwidoczniona na etykietach, ponieważ owiana jest złą sławą, ale niesłusznie - o ile nie jest za tłusta i pochodzi ze sprawdzonego źródła (jest poddana testom) jest wartościowym składnikiem pokarmu dla psów.


Jednym z głównych przekazów na ulotkach i opakowaniu jest wysoka zawartość mięsa - 90%. Jest to jednak mięso i podroby, co zresztą jest zaznaczone na opakowaniach mniejszym drukiem.


Wczytując się dalej w skład, znajdujemy dodatek ryżu i bardzo niewielki, wręcz śladowy, dodatek warzyw. Ilu psich dietetyków, tyle zdań na temat żywienia psów. Z pewnością są specjaliści, którzy uważają, że psy powinny żywić się prawie wyłącznie mięsem i jeść tyle białka ile to możliwe. Ja osobiście skłaniam się w stronę bardziej zbilansowanych diet i chętniej widziałabym bogatszy udział warzyw w składzie.


KOEMA ma w składzie sporo białka (po przeliczeniu w suchej masie ok 45% białka), co może stanowić problem dla psów reaktywnych, ale dla większości psów będzie po prostu dobrej jakości składem. Dla zwolenników mięsa i białka - dobry wybór.

Nie wiadomo wiele o pochodzeniu i doborze składników w tej karmie, ale KOEMA to karma ze średniej półki, więc jest to zrozumiałe.Smakowitość karmy sprawdzałam przy pomocy psiego eksperta, który ogólnie chętnie je każdą karmę, choć mniej smaczną potrafi zostawić w misce. Nie był to pierwszy raz, kiedy ją dostał - skontrolowaliśmy efekt nowości. Już w czasie nakładania karmy do miski pies zaczął się trochę niecierpliwić, a potem jadł z wyraźnym apetytem. Miska została wylizana :) Smakowitość oceniamy bardzo wysoko!


Ogólnie - solidna karma w rozsądnej cenie. Dużo mięsa, sporo białka, bardzo mało warzyw. Smaczna :)Tu możecie porównać recenzję karmy Psi Bufet.


97 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page