top of page
Szukaj

Zjadłam krewetkę

Zaktualizowano: 28 sty 2022

Na spacerze zjadłam krewetkę - jedną z wielu, które ktoś wywalił przed blokiem. Była pyszna, dawajcie więcej. Będę tam wracać. Teraz idę spać. Wam też życzę udanego dnia i spełnienia życiowych celów.


Zjadanie tak zwanych śmieci, czyli wyrzuconych przez ludzi resztek jedzenia, jest naturalnym zachowaniem psów. Możliwość poszukiwania i znajdowania jedzenia jest dla psów bardzo ważna. Wystarczy zauważyć, jak dobrze psy pamiętają, gdzie coś znalazły - to pokazuje, jak bardzo jest to dla nich ważne.

Tysiące lat ewolucji sprawiło, że psy chcą zjadać śmieci. Teraz nagle życzymy sobie, by tego nie robiły. Pamiętajmy o tym, kiedy kolejnym razem będziemy złościć się na psa, że próbuje coś zjeść poza naszą kontrolą. Wiadomo, że chęć uniemożliwienia zjadania resztek wynika z troski o psa, ale warto też wziąć pod uwagę perspektywę psa i może trochę mniej się złościć?


Warto też próbować nauczyć psa oddawania znalezisk za odpowiednie nagrody.


W psiej etykiecie jedzenie należy do tego, kto je znajdzie. Warto więc pamiętać, że to, że pies dzieli się z nami znalezionym jedzeniem jest uprzejmością z jego strony a nie "psim obowiązkiem".


43 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page